Skip to main content

W dniach 13 – 25.08.1920 r. miała miejsce decydująca bitwa polsko – bolszewicka. Była ona konfrontacją dwóch cywilizacji. Wygrana pozwoliła naszemu Państwu kontynuować  odbudowę kraju po 123 letniej niewoli pod jarzmem zaborców. W tym roku przypada 100 letnia rocznica tej bitwy. Dlatego Klub Karate Kyokushin ” SHODAN ” z Łodzi oraz fundacja ” Sprzymierzeni z Grom ” postanowili uczcić tą rocznicę i wspomóc Piotra Ziębowskiego z 17 Wilkopolskiej Brygady Zmechanizowanej . Powinniśmy pamiętać o naszych żołnierzach , którzy służą na różnych misjach pokojowych oraz stabilizacyjnych. Często wypadki , którym ulegają podczas służby lub po za nią przerywają ich karierę wojskową. Tak jest i w przypadku Piotra.

PIOTR ” ZIĘBA ” ZIĘBAKOWSKI.

2004 – rozpoczyna zasadniczą służbę wojskową.

2005 – przechodzi do służby zawodowej – kierowca BWP.

2010 – kończy szkołę podoficerską.

2011 – pełni służbę w PKW w Afganistanie IX zmiana.

2011 – po powrocie do kraju zostaje dowódcą załogi KTO Rosomak.

2016 – zostaje dowódcą sekcji.

2017 – przechodzi na etat aptoelektronika.

2018 – w zastępstwie zostaje technikiem pododdziału.

16 lat służby z czego 16 opinii służbowych wystawione jest na ocenę bardzo dobrą lub wzorową.

MEDALE I ODZNACZENIA :

– Gwiazda Afganistanu.

– Medal NATO .

– Odznaka 17 WBZ.

– odznaka 7 bskw.

Wielokrotnie wyróżniany przez swoich dowódców.

W 2004 roku wstąpił do armii i rozpoczął swoją przygodę z mundurem , która trwa nieprzerwanie do dziś. Z dumą  reprezentował polski mundur poza granicami kraju.

W listopadzie 2019 r. Zięba miał wypadek.W wyniku pożaru domu został ciężko poparzony , poparzenia uległa ponad 40 % ciała , stracił również wzrok i większość dobytku. Od kilku miesięcy w bólu i największych trudach walczy o swoje życie o zdrowie. To czlowiek silny i odważny na każdym kroku wspierany przez swoich najbliższych , jednak by uczynić tę walkę skuteczniejszą musimy się w nią włączyć.

Dlatego zaprojektowaliśmy naszywkę w ramach programu ” Pamiętamy” , którą można kupić w formie cegiełki dla naszego bohatera. Jest ona w dwóch wersjach : na rzep oraz do przyszycia na ubrania , stroje sportowe itp. cena 25 zł.

Kwotę proszę przelać na konto fundacji  BGŻ BNP PARIBAS 08 1600 1228 0003 0141 3220 7001 .

Dowód przelewu, rodzaj naszywki oraz imię i nazwisko darczyńcy wraz z adresem gdzie ma być wysłana z dopiskiem „Pamiętamy nr.46”  na mail p.kujawiak@fundacja-sprzymierzeni.pl

Od miesiąca września co 2  tygodnie  będą wysyłane zamówione naszywki.

Wzór naszywki:

Leave a Reply