Skip to main content

Nasza akcja charytatywna została przedłużona do wyczerpania zapasów wszystkich okazjonalnych naszywek. Zapraszamy do współpracy. Szczegóły poniżej:

Klub „SHODAN ŁÓDŹ ” dołącza do gr️ona instytucji, które chcą uczcić tą rocznicę w wyjątkowy sposób. Podjęliśmy współpracę z fundacją non – profit „Sprzymierzeni z Grom”, która pomaga funkcjonariuszom służb mundurowych w służbie czynnej i w stanie spoczynku oraz członkom ich najbliższych rodzin, którzy z przyczyn związanych z wykonywaną służbą/pracą znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, zdrowotnej, materialnej, zawodowej). Przez 100 lat naszej niepodległości, zarówno w trakcie wojny jak i pokoju służby mundurowe były zawsze w pierwszej linii. Żołnierze, policjanci, straż graniczna, strażacy, służby specjalne, służba więzienna, służba leśna, straż miejska wszyscy oni dbają o nas w kraju i za granicą. Naszą akcją chcemy przybliżyć historię funkcjonariusza Państwowego z Łodzi, który na służbie uległ straszliwemu wypadkowi, a z jego konsekwencjami walczy każdego dnia i nie poddaje się. Robi to nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla swoich dzieci i żony. Marzy o powrocie do pracy. Oto jego krótka historia:

St. sierż. Marcin Miniak (35 lat) na co dzień pełni służbę patrolową na terenie V KP Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. W 2015 roku w XXII Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku” zdobył pierwsze miejsce w województwie łódzkim i reprezentował policję w ogólnopolskim finale tego konkursu. Uczestników oceniano na podstawie testu wiedzy teoretycznej, interwencji policyjnych, technik obezwładniania, strzelania sytuacyjnego i biegu pościgowego.
15.12.2017 r. podczas pełnionej służby odniósł poważny uszczerbek na zdrowiu. Tego dnia Marcin niósł pomoc starszej kobiecie będącej w mieszkaniu i nie mogącej się samodzielnie poruszać. Podczas interwencji doszło do wybuchu materiału pirotechnicznego. Marcin doznał obrażeń w postaci ran szarpanych obu dłoni, skutkujących utratą palców I, III i IV lewej dłoni, licznych uszkodzeń ścięgien i więzadeł lewej ręki, poparzenia powiek, uszkodzenia wzroku z penetracją ciał obcych, znacznego uszkodzenia słuchu wymagającego rekonstrukcji błon bębenkowych. Stan Marcina nadal jest ciężki. Mimo kilku operacji, wymaga kolejnych zabiegów. Czeka go żmudna i kosztowna rehabilitacja.
W życiu prywatnym jest tatą dwuletniej Marysi, a w maju tego roku wraz z żona Beatą powitał na świecie swojego synka Natana. Wypadek, który przydarzył mu się w trakcie służby dotknął całą rodzinę. Uniemożliwił wykonywanie wielu prac związanych z utrzymaniem domu, ograniczył samodzielność i możliwość wypełniania codziennych obowiązków związanych z wychowaniem dzieci.
Marcin zawsze pomagał innym, nie tylko ze względu na charakter swojej pracy, to po prostu dobry człowiek. Od 15 lat jest honorowym dawcą krwi. Jako wolontariusz pomagał on osobom starszym i niepełnosprawnym. Sytuacja, w której obecnie się znalazł jest naprawdę trudna, dlatego prosimy o wsparcie leczenia funkcjonariusza, który stracił zdrowie podczas wykonywania obowiązków służbowych.
Pomóc Marcinowi można w bardzo prosty sposób – wystarczy kupić zaprojektowaną przez nas ” naszywkę okazjonalną „. Ta forma wsparcia pomoże sfinansować rehabilitację oraz inne zabiegi , które są niezbędne do przywrócenia Marcinowi sprawności umożliwiającej powrót do pracy. Akcja pod nazwą ” Nie jesteś sam ” trwa do sprzedania wszystkich naszywek.

Koszt naszywki to 15 zł , wpłata na konto fundacji „Sprzymierzeni z Grom”
BNP PARIBAS nr 08 1600 1228 0003 0141 3220 7001 .
W tytule proszę wpisać Marcin Łódź nr.31 – naszywka.

Informację o przelewie wysłać na maila :

p.kujawiak@fundacja-sprzymierzeni.pl
podając imię i nazwisko, adres na który ma zostać wysłana cegiełka, w tytule „SHODAN” oraz ilość naszywek.

Weryfikacja wpłat: 1 raz na 7 dni.

Naszywki w terminie 5 dni od daty weryfikacji zostaną przesłane na podany adres.

 

Leave a Reply